XVI. Hajdúdorogi Mesefesztivál

A CSODÁK BIRODALMA…

A Népmese Napja alkalmából a Görög Demeter Művelődési Ház tizenhatodik alkalommal hirdette meg a „Hajdúdorogi Mesepályázat~2022” programját. A három kategóriából álló – meseillusztráció, TrendiZöld tárgyalkotó és meseíró – pályázat eredményhirdetésére, a díjak átadására és a pályamunkákból rendezett „Benedek Elek nyomában” nevet viselő kiállítás megnyitójára 2022. szeptember 30-án a közművelődési intézmény kiállítótermében került sor. Ebben az évben a korábbi évekhez hasonlóan Hajdúböszörmény, Hajdúnánás és Hajdúdorog települések 8 oktatási-nevelési intézményéből érkeztek a felhívásra pályamunkák. Úgy, mint:

  1. A Hajdúböszörményi Bethlen Gábor Általános Iskola és a Hajdúvidi Tagintézménye
  2. A Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola
  3. A Hajdúnánási Bocskai István Általános Iskola és Óvoda
  4. A Hajdúböszörményi Eötvös József Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
  5. A Hajdúböszörményi Középkerti Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
  6. A Hajdúdorogi Móra Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
  7. A Hajdúnánási Református Általános Iskola és Óvoda
  8. A Hajdúdorogi Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola

2022-ben 139 általános iskolás tanuló nyújtott be pályaművet ebből:

90 fő nyújtott be illusztrációt a Róka és a farkas a lakodalomban című népmeséhez, a TrendiZöld kategóriában 35-en készítettek dísz és használati tárgyakat valamint 19 gyerek írta meg meséjét, illetve mesés történetét.  Mindösszesen 144 alkotást fogadott be az intézmény.

A díjátadó ünnepségen Simon Istvánné, a művelődési ház igazgatója és Horváth Zoltán Hajdúdorog város polgármestere köszöntötte a jelenlévőket.

A XVI. Hajdúdorogi Mesefesztivál díjazottjainak névsora, akik büszkeséggel töltötték el szívünket és megérdemelten vehették át a művelődési ház által kiadott oklevelet és összeállított ajándékcsomagot:

MESEILLUSZTRÁCIÓ kategóriában

Az elmúlt tanítási évben 1. osztályosok közül:

I. CZIFRA ABIGÉL MAGDOLNA – Móra iskola

II. SZARKA MELISSZA – Móra iskola

III. FREITER EMMA – Bethlen iskola

KD. SZENDREI BOGLÁRKA – Bethlen iskola

KD. PAZONYI ÁRMIN MARTIN – Bethlen iskola

Az elmúlt tanítási évben 2. osztályosok közül:

I. KISS IZABELLA – Móra iskola

II. SZILÁGYI SZOFI – Móra iskola

III. BEKE BOGLÁRKA – Móra iskola

IV. BALOGH ZSOMBOR – Móra iskola

KD. MOLNÁR MIRA – Móra iskola

KD. NAGY ZSÓFIA – Középkerti iskola

KD. IVÁNKA KITTI – Középkerti iskola

Az elmúlt tanítási évben 3. osztályosok közül:

I. MISKA AMINA ÉDUA – Móra iskola

II. OROSZ CSENGE – Móra iskola

III. KONDÁS DÓRA – Móra iskola

IV. SEBESTYÉN SÁRA – Móra iskola

V. MATYI KAMILLA – Eötvös iskola

KD. MÓNUS SZILVIA –Református iskola

KD. SÓVÁRI MAJA BLANKA – Eötvös iskola

KD. PÉTER-SZABÓ ANNA – Móra iskola

KD. CZIFRA RÉKA – Móra iskola

KD. CSÁSZI AISA KATICA – Eötvös iskola

KD. HARANGI DÁVID – Bethlen iskola

Az elmúlt tanítási évben 4. osztályosok közül:

I. OROSZ DÁVID – Móra iskola

II. PÓCSI REBEKA – Bethlen iskola

III. PAPP KRISZTIÁN – Móra iskola

KD. MÓNUS DÓRA – Református iskola

KD. MARGITICS SZILÁRD – Bethlen iskola

Az elmúlt tanítási évben 6. osztályosok közül:

KD. VILMÁNYI ANITA – Bethlen iskola

TRENDI ZÖLD tárgyalkotó kategóriában

Az elmúlt tanítási évben 1. – 2. osztályosok közül:

I. MOLNÁR BELLA és FÖLDI KORNÉL: Golyócsúszda / Bethlen iskola

II. DÓKA RENÁTA és KOVÁCS ROZINA: Vár / Bethlen iskola

III. DRÉN NOÉMI és OLÁH FRUZSINA: Utcarészlet / Bethlen iskola

KD. LAKATOS LILI: Sonic atlétatáska / Bocskai iskola Hb.

KD. ROSTÁS CSABA MILÁN, SŐRÉS BIANKA és VARGA LÁSZLÓ:

Macskacsalád / Bethlen iskola

Az elmúlt tanítási évben 3. – 4. osztályosok közül:

I. OROSZ ZSOLT: Cukorkakészítő robot / Bethlen iskola

II. CELLÁR RÉKA: Ceruzatartó százlábú / Bethlen iskola

III. BÁCSI HANGA: Dalmata bábú / Eötvös iskola

KD. SZABÓ LORETTA: Kosárka alátéttel / Szent Bazil általános iskola

KD. KONDÁS DÓRA és KONDÁS TIBOR (6. o.): Százlábú a Meseerdőben / Móra iskola

MESEÍRÓ kategóriában

Alsó tagozatos tanulók köréből:

I. MÓNUS SZILVIA: A szivárványon túl / Református iskola

II. CSUKA BOGLÁRKA: A vita eredménye / Református iskola

III. KÉKI NIKOLETT: Panna gazdát talál / Református iskola

III. SZABÓ LORETTA: Nyári kaland / Szent Bazil általános iskola

IV. KONDÁS DÓRA: A futóverseny / Móra iskola

KD. NAGY JÁNOS: Csavaros történet / Bethlen iskola

KD. SZABÓ ÁDÁM: Kétbalkezes Jakab / Bethlen iskola

Felső tagozatosok köréből:

I. PÁLÓCZI PANNA: Az elátkozott királylány / Bocskai iskola Hn.

II. RESZEGI LILI: Az elrabolt lány / Bocskai iskola Hn.

III. KISS FLÓRA: Mese a csúf királylányról / Bocskai iskola Hn.

Nem jöhetett volna létre intézményünkben ez a szívet melengető rendezvény és kiállítás, ha nem kapunk segítő támogatást az oktatási-nevelési intézmények vezetőitől és szaktanáraitól. Segítő támogatásukat köszönjük!

Ugyanakkor minden kis alkotónak kívánunk további töretlen alkotókedvet, kitartást, támogató szülői hátteret és olyan lelkes pedagógusokat, akik jelenleg is formálják, csiszolják tehetségüket.

A Görög Demeter Művelődési Ház dolgozói

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük